Narodowy Test Słuchu

Narodowy Test Słuchu jest prowadzoną już 6 rok, największą w Polsce kampanią społeczną dotyczącą profilaktyki chorób słuchu. Dotychczas sprawdziliśmy jak słyszy 50 tysięcy Polek i Polaków. Nasza kampania została doceniona przez jury konkursów KNOW HEALTH 2013 oraz Kampanie Społeczne 2012.

Przebieg kampanii

Przez trzy letnie miesiące Polskę przemierza SŁUCHOBUS – nasze profesjonalne, mobilne laboratorium testów słuchu. Auto zatrzymuje się w centralnych punktach miast, miasteczek i wsi. Ekipa naszych protetyków słuchu prowadzi w nim:

  • otwarte,
  • bezpłatne,
  • w pełni profesjonalne testy słuchu.

Każdemu pacjentowi, który przejdzie przez testy przekazujemy konkretne, zindywidualizowane informacje: mówimy, w jakim stanie jest ich słuch i co należy robić, aby o niego dbać.

Nasze testy są krótkie, bezbolesne i w pełni bezpieczne. Jak wyglądają?

  • Test ecola – bardzo krótki, przesiewowy test, w trakcie którego każdemu „podajemy” przez słuchawki dźwięki o natężeniu 30dB w czterech częstotliwościach (500, 1000, 2000, 4000Hz) na przemian do prawego i lewego ucha. Ci pacjenci, którzy nie usłyszą wszystkich sygnałów, kierowani są od razu na dokładniejsze badanie audiometryczne, wykonywane oczywiście na miejscu, w SŁUCHOBUSIE.
  • Badanie audiometryczne – określa próg słyszenia, na podstawie którego można określić stopień niedosłuchu. Pacjenci mają założone słuchawki, a w ręce przycisk, którym sygnalizują moment pojawienia się dźwięku. Test rozpoczyna się od sprawdzania ucha „lepszego”, do którego nadawany jest sygnał o określonym natężeniu i częstotliwości. Testujący stopniowo zwiększa natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy dziecko usłyszy go i naciśnie przycisk. Badanie wykonywane jest w 4 częstotliwościach (500, 1000, 2000 i 4000Hz). Każda osoba otrzyma wynik badania, który na miejscu będzie objaśniony przez naszych protetyków.

Jak dowiedzieć się kiedy i gdzie prowadzimy testy?

  • regularnie odwiedzając stronę sluchobus.pl gdzie zawsze podajemy konkretne terminy odwiedzin poszczególnych miast i adresy miejsc, pod którymi można spotkać SŁUCHOBUS
  • czytając informacje w prasie i internecie
  • słuchając serwisów w lokalnych stacjach radiowych i telewizyjnych